top of page

Kerkohet nuse jashte shtetit, 40 - 60 vjec, pavaresisht nga raca, feja, krahina, ideja


Kandidati per martese ngjan si Woddy Harrelson


Me foli nje i panjohur, ne Inbox: Pershendetje

Une: Çkemi

Ai: Mire jeni?

Une: Mire flm, ju? (te lutem bjeri shkurt!)

Ai: Ka ullinj ne USA?

Une: Ka ne Kaliforni, Oregon, Arizona, Texas, Alabama, Florida, etj.

Ai: Si mund te vij ne USA te punoj me ullinjte, se kam eksperience.

Une: Rruga me e thjeshte eshte martesa me nje shtetase amerikane.

Ai: Po a nuk e bene vizen per shqiptaret, 10 vjet?

Une: Por eshte vize turistike, jo per te punuar.

Ai: Me gjej nje nuse mbi 40 vjec. Le te jete deri 60 vjec. Une jam 50, 182 cm, 90 kg, i divorcuar para dy vjetesh.

Une: Ku jeton ti?

Ai: Ne Tirane, por rrogat jane te vogla, sa per buke.

Une. Kuptoj. Por cfare te ben ty te mendosh se do harxhoj kohe nga jeta ime per te te gjetur nuse ty?

Ai: Te blej nje pale kepuce $2000.

Une: Nuk eshte pune per mua. Provo faqen web single.al.

Ai: Eshte faqe amerikane?

Une: Jo, shqiptare. Faqe amerikane eshte match.com.

Ai: E sheh, me ndihmove pak. Te lutem me gjej nje nuse, te paguaj.

Une: Nuk dua lek. Ajo qe mund te bej per ty eshte te ta botoj kerkesen ne portalin Qendra.online dhe ne faqen time te FB, te cilen e lexojne shume njerez. Mbase del ndonje kandidate.

Ai: Rrofsh, falemnderit, e vleresoj.


paridturdiu@aol.com429 views0 comments

Comments


bottom of page